Dacia Logan

Prodavam Dacia Logan 2004

По договор

Опис

Kontakt
077 891 689
078 293 964

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Logan I
Мотор 1.4 i (75 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 164 km/h
Од 0 до 100 км/час 13 sec
Капацитет на резервоарот 50 l
Година кога почнува производството 2004 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 510 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Disc
Задни сопирачки Drum
Потрошувачка на гориво (градска) 9.2 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.5 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.2 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO IV
Тежина 975 kg.
Максимална тежина 1535 kg.
Димензии на пневматици 165/80 R14; 185/65 R15

Dacia Logan

Инфо

Година 2004
Гориво Бензин
Километри 400000
Тип на возило Седан
Коњски сили 75
Зафатнина на моторот 1390
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Контакт

Продавач Aco
Телефон
077 891 689
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас