Mercedes-Benz GLK

Mercedes GLK 250 Bluetec so FULL oprema

29000 евра

Опис

2014 Mercedes GLK 250 Bluetec AWD
Mercedesot e vo top sostojba so reali 28000milji, donesen e od USA na MK tablicki
4matic (AWD)
Kerm koza
Panoramski krov
Lane assist
Navigacija
Kamera
Full elektrika

Mercedes-Benz GLK

Година 2014
Гориво Дизел
Километри 52000
Тип на возило Џип
Коњски сили 204
Зафатнина на моторот 2500
Менувач Автоматски
Еко стандард Euro 5
Продавач Drivers Center online auto plac
Локација Скопје
Поставен пред 9 дена

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Да
4х4 Да
ESP / ASR / BCA Да
Аларм Да

Друга опрема

Навигација Да
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Не
Клима(автоматска) Да
Сончев кров Да
Радио Да
Радио USB Да

Дополнителни особини

Не располагаме со повеќе информаци за бараниот модел
altot

Drivers Center online auto plac Страна на продавачот