Opel Astra

OPEL Astra Gran Torismo Compact - Diesel

4100 евра 4500 евра

Опис

Se prodava Opel Astra GTC Dizel vo odlicna sostojba

Tempomat
Aluminiumski bandazi
Zatemneti stakla
Klima
1910 cm3
2005 god.
280 000 km

Voziloto e od Holandija so kompletna dokumentacija spremna do registracija.

Bez ponudi za zameni.

Kontakt tel. za dopolnitelni informacii 079217494

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Astra H
Мотор 1.9 CDTI (120 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 191 (188) km/h
Од 0 до 100 км/час 10.5 (10.8) sec
Капацитет на резервоарот 52 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2009 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 380 l
Максимална зафатнина на багажот 1330 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.4 (9.8) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.9 (5.5) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.8 (6.3) l/100 km.
Тежина 1393 kg.
Максимална тежина 1885 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16 H
Големина на тркала 6.5J x 16

Opel Astra

Инфо

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 280000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 101
Зафатнина на моторот 1910
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Контакт

Продавач Bobi
Телефон
075740974
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

OPEL ASTRA 1.6 ECOTEC TOP COSMO AVTO MIRO

Opel - Astra | стар оглас

2005 / Бензин / 180000 км.
OPEL ASTRA 1.6 BENZIN ECOTEC COSMO FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO AVTOMATSKA KLIMA MAXIMALNO SOCUVAN SO ORIGINALNA KILOMATRAZA TEDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN UVEZEN OD ITALIJA DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 30%POPUST RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA METODIJA ANDONOV ČENTO 400 METRI OD LEVATA STRANA
Детали

ИТНО!!! Продавам ASTRA H GTC 1.7 TD 2005

Opel - Astra | стар оглас

2005 / Дизел / 200000 км.
Возилото е во одлична состојба истото е со целосна опрема (клима, компјутер, АБС, електрика на прозори итн.) Регистрирано е до јуни 2018 година
Детали

OPEL ASTRA 1.9 CDTI

Opel - Astra | стар оглас

2005 / Дизел / 234000 км.
PRODAVAM OPEL ASTRA 1.9 CDTI SO FUL OPREMA DONESENA OD UVOZ PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA VO ODLICNA SOSTOJBA.
Детали

OPEL ASTRA CARAVAN 1.7CDTI COSMO PAKET-05

Opel - Astra | стар оглас

2005 / Дизел / 180 км.
Besprekorna sostojba so full oprema
Детали