Toyota Corolla

TOYOTA COROLLA VERSO 2.0D4D 90KS

3400 евра

Опис

TOYOTA COROLLA VERSO 2.0D4D 66KW 90KS UVEZENA SO PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA I PREVOD NA DOKUMENTI
SO SERVISNA KNISKA ,,REALNI KILOMETRI
-OD OPREMA
-KLIMA
-BORD KOMPJUTER
-ELEKTRIKA NA STAKLA
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-ABS,,,AIRBAG
-CENTRALNA BRAVA
-2 KLUCA
-ALUMINSKI BANDAZI
-BEZ ZAMENI

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Corolla Verso II
Мотор 2.0 D-4D (90 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 170 km/h
Од 0 до 100 км/час 13.5 sec
Капацитет на резервоарот 55 l
Година кога почнува производството 2001 year
Година кога запира производството 2006 year
Седишта 7
Минимална зафатнина на багажот 415 l
Максимална зафатнина на багажот 1760 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.9 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.2 l/100 km.
Тежина 1340 kg.
Максимална тежина 1835 kg.
Димензии на пневматици 185/70 R14

Toyota Corolla

Инфо

Година 2002
Гориво Дизел
Километри 200000
Тип на возило Миниван
Коњски сили 90
Зафатнина на моторот 1995
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 3

Контакт

Продавач GORAN
Телефон
078444226
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

verso

Toyota - Corolla | стар оглас

2006 / Дизел / 220000 км.
в добро състояние.7 места.намира се в гр.Благоевград
Детали