Skoda Superb

SKODA SUPER B 1.9TDI 131KS MOZE ZAMENA

4000 евра

Опис

SKODA SUPER B 1.9TDI 96 KW 131KS
2004g ,OD OPREMA-
-KLIMATRONIK-RABOTI
-ELEKTRIKA NA STAKLA
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-BORD KOMPJUTER
-CENTRALNA BRAVA
-2 KLUCA
-ALUMINSKI BANDAZI
-PLATENI SE SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA
-TIF,HOMOLOGACIJA,PREVOD NA DOKUMENTI
-MOZE ZAMENA SO REALNI PONUDI
-ZA ZAMENA 4500

Skoda Superb

Година 2004
Гориво Дизел
Километри 210000
Тип на возило Седан
Коњски сили 131
Зафатнина на моторот 1896
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 3
Продавач GORAN
Локација Скопје
Поставен Денес во 09:58

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Не
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Не
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Не
Клима(автоматска) Да
Сончев кров Не
Радио Да
Радио USB Не

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Superb I
Мотор 1.9TDI PD (131 Hp)
Врати 4
Максимална брзина 205 km/h
Од 0 до 100 км/час 10.1 sec
Капацитет на резервоарот 62 l
Година кога почнува производството 2002 year
Година кога запира производството 2008 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 585 l
Максимална зафатнина на багажот 1228 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Drum
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.7 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - урбана средина 4.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.7 l/100 km.
Максимална тежина 1496 kg.
Макс. тежина 1865 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16
Големина на тркала 7 J x 16