Peugeot 308

PEUGEOT 308 1.6 HDI SPORTIUM PANORAMA AVTO MIRO

5490 евра

Опис

PEUGEOT 308 1.6 HDI 110KS. SPORTIUM MODEL SO PANORAMA DVOZONSKI KLIMATRONIK 17 FELNI 4 NOVI GUMI I DR.MAXIMALNO SOCUVAN AVTOMOBIL REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN
DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA
POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 30%POPUST
RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA
LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA METODIJA ANDONOV ČENTO 400 METRI OD LEVA STRANA.

Peugeot 308

Година 2008
Гориво Дизел
Километри 160000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 109
Зафатнина на моторот 1600
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4/5
Продавач AVTO MIRO
Локација Скопје
Поставен Денес во 10:39

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Да
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Да
Аларм Да

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Да
Клима(автоматска) Да
Сончев кров Да
Радио Да
Радио USB Да

Дополнителни особини

Не располагаме со повеќе информаци за бараниот модел

UVOZ I PRODAZBA NA POLOVNI AVTOMOBILI AVTOPLACOT ZA POLOVNI AVTOMOBILI ''AVTO MIRO'' SE NAOGA NA VLEZOT VO NASELBA CENTO VI NUDIME GOLEM IZBOR NA AVTOMOBILI KAKO OD UVOZ TAKA I OD OVDE PO NAJPOVOLNI CENI TEL: 078/805-892

Може да ве интересира

PEUGEOY 308 1.6HDI 90KS UVOZ CH

Peugeot - 308 | Денес во 09:58

2008 / Дизел / 220000 км.
PEUGEOT 308 1.6HDI 66 KW 90KS UVEZENO OD SVAJCARIJA SO PLATENI DAVACKI DO REGISTRACIJA VO ODLICNA SOSTOJBA -OD OPREMA -KLIMA-SERVISIRANA -RABOTI -AIRBAG,,ABS -FABRICKO RADIO -CENTRALNA BRAVA -KROVNI NOSACI -BEZ ZAMENI
Детали

PEUGEOT 308 1.6 HDI 90KS.TOP SOSTOJBA AVTO MIRO

Peugeot - 308 | пред 1 месец

2008 / Дизел / 160000 км.
PEUGEOT 308 1.6 HDI 90 KS 66KW. FUL OPREMEN MAXIMALNO SOCUVAN AVTOMOBIL KAKO NADVORESNO TAKA I VNATRESNO BEZ NIKAKVI POPRAVKI REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN POSEDUVA SERVISNA DOKUMENTACIJA UVEZEN OD ITALIJA DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 20 % POPUST. AVTOMOBILOT GO NOSI NAJDOBRIOT I NAJEKONOMICNIOT 1.6 HDI MOTOR OD OVAA KLASA SO POTROSUVACKA OD 6 LITRI NA 100KM. VO GRAD 5 LITRI NA 100KM. NA OTVOREN PAT RASPOLAGAME SO POVEKE TIPOVI NA VOZILA LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA CENTO
Детали

Се продава Пежо 308 1.6 HDi како од САЛОН

Peugeot - 308 | стар оглас

2008 / Дизел / 130000 км.
Возилото е во екстра перфектна состојба, единствено во Македонија, редодовно сервисирано, поседува целосна документација за секој сменет дел, прекрасна панорама која функционира беспрекорно, сервис комплет со замена на сите филтри, каиши, улје, и сл направени пред 1 месец, Нови амортизери со 3 годишна гаранција „монро“ регистрирана цела година на Македонски таблици, едноставно БЕСПРЕКОРНО возило за љубителите на Пежо.Поседува све освен нов сопственик :) Се продава бидејќи си купивме ново возило Телефон 070 336 293
Детали

Се продава Пежо 308 FELINE 1.6 HDi

Peugeot - 308 | стар оглас

2008 / Дизел / 139 км.
Возилото е во екстра перфектна состојба, единствено во Македонија, редодовно сервисирано, поседува целосна документација за секој сменет дел, прекрасна панорама која функционира беспрекорно, сервис комплет со замена на сите филтри, каиши, улје, и сл направени пред 1 месец, Нови амортизери со 3 годишна гаранција „монро“ регистрирана цела година на Македонски таблици, едноставно БЕСПРЕКОРНО возило за љубителите на Пежо.Поседува све освен нов сопственик :) Се продава бидејќи си купивме ново возило
Детали