Audi A6

KUPUVAM AVTOMOBIL

По договор

Опис

KUPUVAM AVTOMOBIL KOLA AVTO AUTO JEEP DJIP SO ILI DO MK TABLI OD 2000 GOD DO 2015 GOD MERCEDES BMW AUDI VW RENAULT PEUGEOT CITROEN FIAT OPEL FORD SEAT I SLICNO !!!

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) A6 (4F,C6)
Мотор 2.0 TDI (140 Hp) multitronic DPF
Врати 4
Максимална брзина 210 km/h
Од 0 до 100 км/час 10.3 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2008 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 546 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) vario
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Ventilated discs
Потрошувачка на гориво (градска) 8.8 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.5 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.7 l/100 km.
Тежина 1540 kg.
Максимална тежина 2145 kg.
Димензии на пневматици 205/60 R16
Големина на тркала 7J x 16

Audi A6

Инфо

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 150000
Тип на возило Седан
Коњски сили 140
Зафатнина на моторот 1968
Менувач Автоматски
Еко стандард Euro 4/5

Контакт

Продавач AVTOMOBIL
Телефон
078235531
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

AUDI A 6 S-Line 2.5 TDI 2001 – 180 KS, S-line

Audi - A6 | стар оглас

2001 / Дизел / 270000 км.
Се продава Audi A6 2.5 TDI С-лајн, фул опрема, 6 х аирбаг, серво, АБС, електрика на прозори и врати, двозонска клима (климатроник), триптроник менувач, сервисирани комплетно: менувач, нова бош пумпа, ребраст, плоснат, водна пумпа, предница ( рамиња, зглобови...) регистрирација, осигурување и зелен картон со важност до 06.2018. Се продава поради заминувње во странство.
Детали

AUDI A6 2,7 TDI 7- STronic Navi Bi-Xenon 2008g

Audi - A6 | стар оглас

2008 / Дизел / 198000 км.
maximalno socuvan so servisna kniska tri kluca redovno servisiran vo ovlasten servis mnogu oprema ispravna --------- REGISTRIRANA DO 03mesec-2018g----Zelen karton--------- najdobriot motor na Audi so 7 brzini i potrosna 6litri na otvoreno motorot e na lance..........Mozna e zamena za pomala .............
Детали

AUDI A 6 S-Line 2.5 TDI 2001 – 180 KS, S-line

Audi - A6 | стар оглас

2001 / Дизел / 260000 км.
AUDI A 6 S-Line 2.5 TDI 2001 – 180 KS, S-line, фул опрема, 6 х аирбаг, серво, АБС, електрика на прозори и врати, двозонска клима (климатроник), триптроник менувач, сервисирани комплетно: менувач, нова бош пумпа, ребраст, плоснат, водна пумпа, предница ( рамиња, зглобови...) регистрирација, осигурување и зелен картон со важност до 06.2018
Детали