Citroen C4

C4 Business e-HDi 110 BMP6 Airdream

8200 евра 8400 евра
Продавач next car next auto
Телефон
072666000
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 6 дена
Страна на продавачот

Инфо

Година 2014
Гориво Дизел
Километри 99000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 115 кс
Зафатнина на моторот 1560 цм3
Менувач Автоматски
Еко стандард Euro 6

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 8200 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 8200 евра

Опис

Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) C4 II Hatchback
Мотор 1.6 e-HDI (115 Hp) Automatic
Врати 5
Максимална брзина 190 km/h
Од 0 до 100 км/час 11.2 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2010 year
Година кога запира производството 2014 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 408 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 6
Потрошувачка на гориво (градска) 4.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 3.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 3.9 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO V
СО2 емисија 101 g/km
Тежина 1205 kg.
Максимална тежина 1825 kg.
Димензии на пневматици 225/45 R17; 225/40 R18
Големина на тркала R17; R18

Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni od lizing (sistem staro za novo)(leasing) direktno od vodeckite svetski lizing firmi od Germanija,Belgija,Francija .Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM !!! Ex-Lease NEXTCAR tel. 072666000

Може да ве интересира

CITROEN C4 16 HDI NAVI EDITION

Citroen - C4 | Вчера во 19:40

2014 / Дизел / 70000 км.
Firmata NEXTCAR uvezuva kvalitetni vozila kupeni direktno od Francija, Avtomobilite se od prvi gazdi so proveren kvalitet provereno poteklo 100 % orginal kilomerti servisni dokumenti od ovlasteni dileri.Nieden avtomobil koj go prodavame ne e kupen havarisan ili osteten na bilo koj nacin. Site avtomobili imat izvestaj za sostojbata od vodecki revizorski firmi DEKRA,SGS,MAKADAM
Детали