Ford Transit

Продавам FORD TRANSIT 2.2 TDCi

8000 евра

Опис

Комбето е во одлична состојба, со фул опрема, команди на волан, автоматско регулирање на брзината за одмор на нозете при долги пативања, ABS,EPS, електроника на ретровизори и загревање, клима, автоматски регулатор при нагорнина и надолнина. Комбето е со македонски регистарски таблички. Комбето е во одлична состојба. За повеќе информации јавете се на Јефто 075 723023.

Ford Transit

Година 2008
Гориво Дизел
Километри 230000
Тип на возило Комбе
Коњски сили 115
Зафатнина на моторот 2200
Менувач /
Еко стандард /
Продавач Јефто
Локација Скопје
Поставен пред 2 месеци

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Не
Централно заклучување Не
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Не
Airbag(Странични) Не
Ксенон светла Не
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Да
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Не
Клима(обична) Не
Клима(автоматска) Не
Сончев кров Не
Радио Не
Радио USB Не

Дополнителни особини

Не располагаме со повеќе информаци за бараниот модел

Може да ве интересира

FORD CONECT TOURNEO 1.8 TDCI MAXI AVTO MIRO

Ford - Transit | стар оглас

2009 / Дизел / 170000 км.
FORD CONECT TOURNEO 1.8 TDCI 90 KS FUL OPREMEN AVTOMOBIL MAXIMALNO SOCUVAN REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN UVEZEN OD ITALIJA SO SREDENI DOKUMENTI DO REGISTRACIJA POSREDUVAME ZA REGISTRACIJA SO 30% POPUST
Детали