C5 HDI '03BG tabli MozeZamena za MK kesh ExtraCena

2017/42/DSCN2137yy.JPG

Детали

Citroen-C5

ново! Дознајте се за Citroen-C5 (Википедиа)
Тип на оглас: Се продава/заменува
Цена: 1850 €
Година: 2003
Километри: Околу 190000 км.
Гориво: Дизел
Моќност: 136 КС
Зафатнина: 2200 Цм³
Тип на возило: Седан
Обновен: застарен оглас
Посетен: 116 пати

Контакт

Име: Goran
Град: Куманово
Телефон: 078606073
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Потврдена е-пошта

Опис

CiTROEN C5 2.2HDI Exlusive 2003g na BG tabli.Moze zamena za kola na MK tabli. Napraven golem servis, smeneto: Rebrast i Linest Kaish, Zategaci, Roleri, Vodna Pumpa, Servo Pumpa, Set Lamela, Cauri na Vilushka. Smeneto Ulje i Filtri. Motor, menjac podvozje odlicni...enterierot kako nov. Kolata e vo bezprekorna sostojba, ima mnogu oprema i se funkcionira. Za kesh extra cena. Zamena moze samo so kola na MK tabli ili kola koja moze da se carini so moja ili vasa doplata. Full oprema: • SH-AWD - Авто. контрола на стабилност • AFL - Адаптивни предни светла • ABS - Антиблокирачки систем • EBD - Ел. разпоредување на сoпирачките • ESP - Електронска програма за стабилизирање • APS - Парктроник • ASR - Система за заштита од прегревање • Smar Tire - Контрола на притисок во гумите • Brake Assist - Систем за помош на сопирачките • Кожен салон • Климатроник • НАВИГАЦИЈА • ДВД • AIR BAGx8 - Воздушни перници • Радио-CD • Адаптивна воздушна суспензија • Ел. Стакла • Ел. подесување на седишта • Ел. регулирање на суспензија • Мултифункционален Волан • Подесување на волан • Алумински фелни • Грејачи на седишта • Металик • Ел. на Серво • Ксенон фарови - фабрички • Ладилник во фијока • Потпирачи за раце (предни и задни) • Држачи за чаши • Централна на даљинско • Филтер за тврди честички • Два клуча • Имобилајзер • Аларма • Сервисна книшка

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Опции

Слични според модел и година

Citroen - C5
2006 год. | пред >1 час 3580 €

Слични според цена

Volkswagen - Vento
1997 год. | пред >1 час 2000 €
Volkswagen - Vento
1994 год. | пред >1 час 1900 €
Останати - Останато
2008 год. | пред >1 час 1700 €
Volkswagen - Polo
1997 год. | пред >1 час 1900 €
Opel - Corsa
2005 год. | пред >1 час 1950 €
Chevrolet - Spark
2008 год. | пред >1 час 2000 €