ALFA ROMEO 159 1.9 JTD 150KS. AVTO MIRO

2017/27/image-0-02-04-7f40a471000f9b4e5e6e40a9934aa096333714a2d3b443220ced07081d2e5bbb-V.jpg

Детали

Alfa Romeo-159

ново! Дознајте се за Alfa Romeo-159 (Википедиа)
Тип на оглас: Се продава
Цена: 4699 €
Година: 2007
Километри: Околу 160000 км.
Гориво: Дизел
Моќност: 150 КС
Зафатнина: 1900 Цм³
Тип на возило: Седан
Обновен: застарен оглас
Посетен: 489 пати

Контакт

Име: AVTO MIRO
Град: Скопје
Телефон: 078805892
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Потврдена е-пошта

Опис

ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 2007G. FUL OPREMEN AVTOMOBIL MAXIMALNO SOCUVAN REDOVNO SERVISIRAN SO SMENET SET LAMELA I ZAMAEC. DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA PO DOGOVOR SO KUPUVACOT POSREDUVAME I ZA REGISTRACIJA SO 30% POPUST. RASPOLAGAME SO POVEKE VIDOVI NA VOZILA LOKACIJA : NA VLEZOT VO NASELBA CENTO

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Автоплац / Фирма

AVTO MIRO

AVTO MIRO

UVOZ I PRODAZBA NA POLOVNI AVTOMOBILI AVTOPLACOT ZA POLOVNI AVTOMOBILI ''AVTO MIRO'' SE NAOGA NA VLEZOT VO NASELBA CENTO VI NUDIME GOLEM IZBOR NA AVTOMOBILI KAKO OD UVOZ TAKA I OD OVDE PO NAJPOVOLNI CENI TEL: 078/805-892
Доколку ви се допаѓа овој автоплац/фирма.

Опции

Слични според модел и година

Alfa Romeo - 159
2007 год. | пред >1 час По договор

Слични според цена

Peugeot - 207
2010 год. | пред >1 час 4750 €
Mercedes-Benz - C 220
2001 год. | пред >1 час 4500 €
Fiat - Sedici
2008 год. | пред >1 час 4850 €
Fiat - Sedici
2007 год. | пред >1 час 4499 €
Peugeot - 407
2008 год. | пред >1 час 4780 €
Ford - Focus
2010 год. | пред >1 час 4899 €