Ford Focus

Ford Focus 1.8 TDCi 115KS

2499 евра

Опис

Се продава Ford Focus 1.8TDCi, 115KS/85kW.
Возилото е произведено во Мај 2002 година, со изминати 180 000км.
Регистрирано е до февруари следната година (02/2018) има и зелен картон за странство до тогаш.

Возилото е во многу добра состојба, редовно сервисирано.

Од опрема има:
- клима уред (исправен)
- ЦД радио со команди на волан
- подесување на седишта по височина
- 4 x airbag
- магленки
- електрика на сите стакла
- ABS на сопирачки
- централна брава
- далечинско заклучување
- фабрички аларм
- bluetooth за телефон
- два клуча
- сервисна книшка
- алуминиумски бандажи
- нормална резервна гума

Комфорно и економично семејно возило. Практично за возење низ градски средини. Идеално, комотно и просторно за патување на долги релации без замор.

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Ford Focus

Инфо

Година 2002
Гориво Дизел
Километри 180000
Тип на возило Караван
Коњски сили 115
Зафатнина на моторот 1753
Менувач /
Еко стандард /
Поставен стар оглас
Автомобилот е продаден, затоа контакт информации не се прикажани

Може да ве интересира

Се продава FORD FOCUS 1,8 TDCI

Ford - Focus | стар оглас

2003 / Дизел / 280000 км.
Се продава FORD FOCUS 1,8 TDCI, година на производство 2003, силина на моторот 74 KW,(100 коњски сили), работна зафатнина 1753 см3, поминато 279.000 км, нерегистрирано, (регистрацијата истечена декември 2017), редовно е вршен севис, има нов акумулатор, воздушни перничиња, алуминиумски бандаши, климата е расипана. лице за контакт Боро - моб: 076 338 153 , 078 218 770 Цена: 2 600 ЕУР
Детали