Пронајдени 64 возила - Volkswagen

Прикажи ги сите марки Сите модели Caddy Fox Golf Jetta Käfer Lupo New Beetle Passat Polo Scirocco Touran Vento
Подреди по:
датум ( најнови / најстари ) цена ( најмала / најголема )
VW POLO FOX 1.2i benzin 40kw/55ks 2010god so pominati 131000 km REALNI SO GARANCIJA. VOZILOTO E VO PERFEKTNA SOSTOJBA.
Велес | 2010 | Бензин | 55 кс | 1200 цм3 | 131000 км | Денес во 08:09
VW GOLF 1.9 TDI 116 KS. 2000g SO NOVIOT MOTOR "PUMPA DIZNA"(EURO 3) SO KILOMETRI 168 000 METALIK I "HIGHLINE" OPREMA: - 4 x AIR B...
Велес | 2000 | Дизел | 116 кс | 1900 цм3 | 160000 км | Денес во 08:08
Perfektna sostojba original km napraven servis\r\nPlateno se do registracija Proba I proverka kade sakate \r\nPOZZ\r\n1.9 tdi 105 ...
Битола | 2007 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 190000 км | пред 2 дена
Volkswagen - Passat
Perfektna sostojba full oprema Plateno se do registracija Proba I proverka kade sakate POZZ 1.9 tdi 77 kw 105 ks 2 kluca centr...
Битола | 2006 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 190000 км | пред 2 дена
Volkswagen - Fox
TOP...
Битола | 2005 | Бензин | 50 кс | 1200 цм3 | 120000 км | пред 2 дена
VW PASSAT 2.0 TDI.103 KW/140KS BRZ METAK \r\nPLATENI DAVACKI DO REGISTRACIJA MOZE DA VI JA REGISTRIRAM NA VASE IME\r\nPOSEDUVA FUL...
Скопје | 2008 | Дизел | 103 кс | 2000 цм3 | 160000 км | пред 4 дена
VW GOLF 16 TDI 105 KS proizveden 2013 god koj e vo besprekorno sostojba bez nitu eden prefarbuvan del , bez nikakvi sumovi vo moto...
Скопје | 2013 | Дизел | 105 кс | 1600 цм3 | 99000 км | пред 19 дена
kako nov KUPETE PREKU MONEYMAX KREDIT ZA POLOVNI VOZILA 50% UCESTVO 50% KREDIT OD MONEYMAX INFORMIRAJTE SE NA SLEDNIOT LINK ht...
Скопје | 2011 | Дизел | 105 кс | 1600 цм3 | 120000 км | пред 1 месец
VW GOLF 1.9 TDI 99G. FUL OPREMEN AVTOMOBIL REGISTRIRAN SERVISIRAN VO DOBRA SOSTOJBA ....
Скопје | 1999 | Дизел | 90 кс | 1900 цм3 | 200000 км | пред 2 месеци
Perfektna sostojba full oprema Plateno se do registracija Proba I proverka kade sakate POZZ \r\nGolem servis napraven Nov set lame...
Битола | 2005 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 160000 км | пред 2 месеци
Volkswagen - Polo
Се продава Volkswagen Polo 1.2 TDI 55kW со 5 врати, темно сива боја. Колата е купена од Porsche Македонија и сите сервиси се правени таму. Регистрација до 05...
Скопје | 2010 | Дизел | 55 кс | 1200 цм3 | 120000 км | пред 2 месеци
VOZILOTO E SO POLNA OPREMA KUPENO OD VOLKSWAGEN PORSCHE -SKOPJE - . OD PRV SOPSTVENIK PORSCHE LIZING, JAS SUM VTOR SOPSTVENIK POIZVEDEN 2014 PRVA REGISTRACIJ...
Скопје | 2014 | Бензин | 60 кс | 1120 цм3 | 76800 км | пред 2 месеци
NOV KUPETE PREKU MONEYMAX KREDIT ZA POLOVNI VOZILA 50% UCESTVO 50% KREDIT OD MONEYMAX INFORMIRAJTE SE NA SLEDNIOT LINK https:/...
Скопје | 2014 | Дизел | 81 кс | 1600 цм3 | 111000 км | пред 2 месеци
Volkswagen - Golf
Kolata e vo odlicna tehnicka sostojba.Registracijata e do Juli 2018 godina....
Скопје | 2001 | Дизел | 150 кс | 1896 цм3 | 214000 км | пред 2 месеци
Volkswagen - Polo
vo dobra sostojba registrirano vredi da se vidi...
Скопје | 2003 | Бензин | 45 кс | 1 цм3 | 120000 км | пред 2 месеци
VW TOURAN 1.9 TDI 105KS. 5 MESTA FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO AVTOMATSKA KLIMA TEMPOMAT ABS ESP SRS I DR.REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN...
Скопје | 2006 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 190000 км | пред 2 месеци
VW POLO 1.2 BENZIN 2012G. FUL OPREMEN MAXIMALNO SOCUVAN AVTOMOBIL NEUVEZUVAN KUPEN VO MK. REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN MAXIMALNO ...
Скопје | 2012 | Бензин | 68 кс | 1200 цм3 | 140000 км | застарен оглас
Volkswagen - Golf
full oprema...
Скопје | 2005 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 300000 км | застарен оглас
KUPETE PREKU MONEYMAX KREDIT ZA POLOVNI VOZILA 50% UCESTVO 50% KREDIT OD MONEYMAX INFORMIRAJTE SE NA SLEDNIOT LINK https://mone...
Скопје | 2011 | Дизел | 105 кс | 1598 цм3 | 80000 км | застарен оглас
Volkswagen - Golf
full oprema...
Скопје | 2005 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 300000 км | застарен оглас
VW POLO 1.4 ATESTIRAN PLINSKI URED FUL OPREMEN AVTOMOBIL COMFORTLINE. DOKUMENTITE SE SREDENI DO REGISTRACIJA PO DOGOVOR SO KUPUVAC...
Скопје | 2007 | Бензин/Плин | 75 кс | 1400 цм3 | 130000 км | застарен оглас
VW POLO 1.4 16V 2002 god Benzin 55 kw / 75 ks Kolata e so Full oprema - Elektricni stakla - Ates Crni Folii nazat - Radio - 4 zimski novi gumi M/S smenet...
Велес | 2002 | Бензин | 75 кс | 55 цм3 | 198000 км | застарен оглас
kolata e redovno servisirana i mn ekonomicna 4,5 /5 l gradska vredi da se proba i vidi ,mozna e i zamena za pogolema kola .....
Скопје | 2002 | Дизел | 75 кс | 1400 цм3 | 150000 км | застарен оглас
KLIMA ELEKTRIKA CENTRALNO 4 NOVI ZIMSKI GUMI I SEDISTA REG.14.11.2018.GOD so zelen karton BEZ ZAMENA CENA 2000 eu 078440432...
Скопје | 1997 | Дизел | 19 кс | 19 цм3 | 25000 км | застарен оглас
Volkswagen - Polo
Kолата е во одлична состојба, регистрирана до јуни месец 2018 година, редовно е сервисирана....
Скопје | 1997 | Бензин | 37 кс | 1000 цм3 | 216000 км | застарен оглас
VOLKSWAGEN CADDY 1.9 TDI 105KS. TOVAREN PIKAP FUL OPREMEN SO KLIMA CENTRALNO ZAKL.NA KLUC ABS SERVO SRS EL.PROZORI EL.RETROVIZORI ...
Скопје | 2006 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 180000 км | застарен оглас
Volkswagen - Golf
Golf3.1.9tdi...
Тетово | 1996 | Дизел | 77 кс | 1200 цм3 | 300 км | застарен оглас
Volkswagen - Golf
Golf 1.9tdi. Reg do: 14.07.2018.god 96 Tel: 078297305 (viber)...
Тетово | 1996 | Дизел | 77 кс | 1200 цм3 | 300 км | застарен оглас
Се продава vw vento 1.9TDI во перфектна состојба сменето: пк каиш серво каиш сет ребрасти сменето улје филтер за улје филтер за воздух филтер за полен ...
Кавадарци | 1994 | Дизел | 66 кс | 1900 цм3 | 137500 км | застарен оглас
Се продава GOLF 4 TIP GOLF 1,4 16V TNG, Силина на моторот 55 KW\r\nРаботна зафатнина 1390 см3, Поминато 218.000 км, Гаражирано, Регистрирано до 16.08.2018 годи...
Велес | 1999 | Бензин/Плин | 75 кс | 1400 цм3 | 218000 км | застарен оглас
Volkswagen - Jetta
SERVISNA KNISKA !!!!!!!!!!!...
Скопје | 2012 | Дизел | 105 кс | 1600 цм3 | 90000 км | застарен оглас
Prodavam VW PASSAT 7 so motor 2.0 TDI 125KW 170KS DSG menuvac 4 MOTION so pogon na site 4 trkala.Proizvedena 08.2012 PERFEKTNA SOSTOJBA\r\nMENUVAC: DSG AVTOMAT...
Скопје | 2012 | Дизел | 170 кс | 2000 цм3 | 185300 км | застарен оглас
Volkswagen - Touran
Se prodava se wv TOURAN 1.9 TDI 105 ks, najdobriot motor.2003 GODINA proizveden, prva registracija 2004 god. Kilometraza 100% realna so servisna kniska UVEZEN...
Прилеп | 2003 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 190000 км | застарен оглас
Prodavam VW Golf 5 2.0 TDI od 2004 god. sport lajn, so 5 vrati, siva metalik boja, so 5 vrati, sega uvezen i registriran, vo odlicna sostojba. Info na 078/322-...
Скопје | 2004 | Дизел | 140 кс | 2000 цм3 | 192000 км | застарен оглас
Volkswagen Golf 2014 106.000 км година 2014 отчитување 106.000 км боја бела опис боја Орикс Белата Перл Боја на внатрешноста Црна R-линија менувач ку...
Кавадарци | 2014 | Дизел | 140 кс | 105 цм3 | 106000 км | застарен оглас
Volkswagen - Polo
Итно продавам, пали-вози и супер економично. Во одлична состојба, гаражирано, светнато, полирано, со нови гуми за сите сезони. Регистрирано до 31.01.2018...
Скопје | 1997 | Дизел | 95 кс | 1900 цм3 | 178000 км | застарен оглас
GOLF 3 gt tdi 1.9 110ks registriran do 5m.2018godina so zelen karton ,ful oprema . Za kontakt na tel.078-296-233 Sote .Cenata ne e fiksna....
Крушево | 1997 | Дизел | 110 кс | 1600 цм3 | 250 км | застарен оглас
VW POLO 1.4 TDI UNITED 2008G. FUL OPREMEN AVTOMOBIL VO TOP SOSTOJBA MAXIMALNO SOCUVAN REDOVNO SERVISIRAN UVEZEN OD ITALIJA SO SRED...
Скопје | 2008 | Дизел | 75 кс | 1400 цм3 | 140000 км | застарен оглас
Прв сопственик на колата, купена од Porshe Македонија. Во цената се вклучени + 4 нови зимски гуми. Колата е регистрирана во Јуни, со годишен зелен картон. Сите ...
Скопје | 2007 | Дизел | 90 кс | 1900 цм3 | 110000 км | застарен оглас
МНОГУ ДОБРО ВОЗИЛО ДОНЕСЕНО ДО Швајцарија ЗАМЕНА ЗА ПОЕФТИНО ВОЗИЛО СО ВАША ДОПЛАТА...
Штип | 2009 | Бензин | 90 кс | 1400 цм3 | 180000 км | застарен оглас
VW GOLF 3 1.8 CL BENZINEC 75 KS, OPREMA : - 4 NOVI GUMI MISELIN - SERVO VOLAN - ABS KOCNICI - SERVO VOLAN - SONCEV KROV - ALARM - CENTRALNO ZAKLUCUVAN...
Скопје | 1992 | Бензин | 75 кс | 1800 цм3 | 200000 км | застарен оглас
Prodavam dobro socuvan Golf IV metalik boja 1.6SR motor benzin so atestiran plin Lovato 200.000 pominati km so 2 Aitbag pernicinja i Climatronic 5 vrati...
Скопје | 2000 | Бензин/Плин | 100 кс | 1600 цм3 | 200 км | застарен оглас
Donesena od Shvajcarija , vo odliqna sostojba , Za poveqe sliki preku Viber 0041768114483...
Скопје | 2006 | Дизел | 140 кс | 2000 цм3 | 260000 км | застарен оглас
Ful oprema so navigacija....
Скопје | 2005 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 178000 км | застарен оглас
Besprekorna sostojba ful oprema kupen Vo Porshe mk...
Скопје | 2012 | Дизел | 75 кс | 1600 цм3 | 120000 км | застарен оглас
Volkswagen - Golf
Odlicno socuvan...
Скопје | 2005 | Дизел | 140 кс | 2000 цм3 | 180000 км | застарен оглас
Ful oprema odlicna sostojba...
Скопје | 2008 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 180000 км | застарен оглас
Ful oprema besprekorna sostojba napraven kompleten servis so 4 Novi gumi kupen Vo porshe mk...
Скопје | 2012 | Дизел | 75 кс | 1600 цм3 | 81 км | застарен оглас
Servisna kniska Orginal kilometri 2 kluca \r\nBez ni edna mana \r\nPlateno se do registracija \r\nProba I proverka kade sakate \r\...
Битола | 2006 | Дизел | 80 кс | 1400 цм3 | 160000 км | застарен оглас
Volkswagen - Golf
se prodava golf 3 obichen dizel dobro sachuvan...
Куманово | 1993 | Дизел | 74 кс | 1900 цм3 | 300 км | застарен оглас
SO VGRADEN PLINSKI URED PLIMOND...
Скопје | 2008 | Бензин/Плин | 47 кс | 1200 цм3 | 105000 км | застарен оглас
Besprekoren...
Скопје | 2005 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 170000 км | застарен оглас
....
Скопје | 2005 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 188000 км | застарен оглас
Volkswagen - Passat
vw passat 4 1.8 20v 125ks benzin + atestiran plinski ured dizna sistem temno siv metalik so najvisoka "HIGHlINE" oprema 4 AIRBAG ABS,ESP BORD KOMPJUTER ...
Крива Паланка | 1998 | Бензин/Плин | 92 кс | 1380 цм3 | 170000 км | застарен оглас
VW Polo 1.4 TDI proizvedeno 2008god. e vo izvonredna sostojba bez niedna mana. So minimalna potrosuvacka na nafta 3.8l/100km otvoreno i 4.5 l/100km gradsko voze...
Битола | 2008 | Дизел | 75 кс | 1450 цм3 | 157000 км | застарен оглас
Volkswagen - New Beetle
Се продава БУБА , гаражирана, зачувана...
Скопје | 1980 | Бензин | 50 кс | 1200 цм3 | 140000 км | застарен оглас
Volkswagen - Passat
Pasatot e registriran so zelen karton vo odlicna sostojba...
Скопје | 1999 | Бензин | 150 кс | 1800 цм3 | 190000 км | застарен оглас
Volkswagen - Passat
SE PRODAVA PASAT 1.9 105 KS 2005 GODINA VO ODLICNA SOSTOJBA KAKO NOV REGISTRIRAN CELA GODINA UVOZEN OD SVAJCARIJA...
Прилеп | 2005 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 200000 км | застарен оглас
Volkswagen - Touran
PRODAVAM VOLKSWAGEN TOURAN 2.0 TDI PROIZVEDEN 2006/2005 GODINA SO FUL OPREMA 7 SEDISTA 6 BRZINI KLIMATRONIK TEMPOMAT I USTE MNOGU ...
Скопје | 2005 | Дизел | 88 кс | 2000 цм3 | 198000 км | застарен оглас
PRODAVAM VOLKSWAGEN POLO 1.4 TDI PROIZVEDENA 2006/2005 GODINA SO FUL OPREMA SERVISNA KNISKA DONESENA OD UVOZ PLATENI SITE DAVACKI ...
Скопје | 2005 | Дизел | 55 кс | 1400 цм3 | 198000 км | застарен оглас