Пронајдени 20 возила - Audi

Прикажи ги сите марки Сите модели A3 A4 A6 A8
Подреди по:
датум ( најнови / најстари ) цена ( најмала / најголема )
mapizagps врши инсталација и update на мапи софтвер за сите видови на автомобили.\r\n\r\nМапи и софтвер за фабрички навигации на а...
Скопје | 2015 | Бензин | 100 кс | 2000 цм3 | 2000 км | Денес во 15:24
Audi A4 2.0 tdi vo odlicna sostojba.servisna kniska...
Прилеп | 2006 | Дизел | 140 кс | 2000 цм3 | 199000 км | Денес во 13:56
Perfektna sostojba full oprema Plateno se do registracija Proba I proverka kade sakate POZZ\r\nFull\r\nPoveke info na tel...
Битола | 2006 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 170000 км | пред 2 дена
Audi - A4
Odlicna 6 brzini novi gumi napraven servis registrirana...
Делчево | 2003 | Дизел | 130 кс | 1 цм3 | 250 км | пред 23 дена
Audi - A3
perfekt top servisirano bez ni edna mana\r\nPlateni site davacki do registracija \r\nProba I proverka kade sakate \r\nPOZZ\r\n gol...
Битола | 2007 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 170000 км | пред 28 дена
AUDI A3 1.9 TDI 105KS. SPORTBACK FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO DVOZONSKI KLIMATRONIK XENON I MNOGU DRUGA OPREMA STO JA POSEDUVA OVOJ PR...
Скопје | 2006 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 150000 км | пред 1 месец
Audi - A3
Sline prodadeno...
Битола | 2007 | Дизел | 140 кс | 2000 цм3 | 170000 км | пред 2 месеци
Audi - A6
Se prodava...
Скопје | 2001 | Бензин/Плин | 200 кс | 2800 цм3 | 240000 км | пред 2 месеци
Се продава Audi A6 2.5 TDI С-лајн, фул опрема, 6 х аирбаг, серво, АБС, електрика на прозори и врати, двозонска клима (климатроник), триптроник менувач, сервисир...
Кочани | 2001 | Дизел | 180 кс | 2500 цм3 | 270000 км | застарен оглас
Voziloto e vo vozna sostojba,istecena registracija.....
Скопје | 2002 | Дизел | 130 кс | 1900 цм3 | 190000 км | застарен оглас
maximalno socuvan so servisna kniska tri kluca redovno servisiran vo ovlasten servis mnogu oprema ispravna --------- REGISTRIRANA DO 03mesec-2018g----Zelen kart...
Битола | 2008 | Дизел | 180 кс | 2700 цм3 | 198000 км | застарен оглас
AUDI A3 1.9 TDI SPORTBACK FUL OPREMEN AVTOMOBIL SO NAVIGACIJA REDOVNO SERVISIRAN I ODRZUVAN VO TOP SOSTOJBA SO 4 NOVI GUMI REGIST...
Скопје | 2008 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 150000 км | застарен оглас
AUDI A 6 S-Line 2.5 TDI 2001 – 180 KS, S-line, фул опрема, 6 х аирбаг, серво, АБС, електрика на прозори и врати, двозонска клима (климатроник), триптроник менув...
Кочани | 2001 | Дизел | 180 кс | 2500 цм3 | 260000 км | застарен оглас
Исклучително добро сочувано и одржувано Ауди А4 наменето за германски пазар, гаражирано и без никакви удеси, редовно сервисирано со дополнителна опрема во вредн...
Скопје | 2009 | Дизел | 190 кс | 2700 цм3 | 220000 км | застарен оглас
Audi A4 1.9 131ks smeneti site filtri i maslo pred 300km smeneti kaisi pred 10 000 km elektrika na retrovizori dvozonska klima elektrika na prozorci ESp...
Скопје | 2002 | Дизел | 131 кс | 1 цм3 | 236000 км | застарен оглас
AUDI A3 1.9 TDI 105KS. 5 VRATI SPORTBACK FUL OPREMEN AVTOMOBIL MAXIMALNO SOCUVAN SO NAJDOBRIOT I NAJELONICEN MOTOR 1.9 TDI \r\nDOK...
Скопје | 2006 | Дизел | 105 кс | 1900 цм3 | 190000 км | застарен оглас
Full oprema besprekorna sostojba se plateno do registracija...
Скопје | 2009 | Дизел | 146 кс | 2000 цм3 | 180 км | застарен оглас
Итно се продава AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007. Колата е најдоброто што можело да се добие од AUDI во 2007 година. Информации за лимузината на 077941641....
Скопје | 2007 | Дизел | 240 кс | 4134 цм3 | 255000 км | застарен оглас
Audi A3 S3 Sportback.....poln pakjet S line... 2.0 TDI ..2004 dekemvri..full led,bi xenon,S line sedista so greaci,navigacija, komandi na volan,senzori za dozd,...
Свети Николе | 2004 | Дизел | 143 кс | 2000 цм3 | 180000 км | застарен оглас
Audi a3 sportback 2004 dekemvri. Euro 4 standard...2.0 tdi voziloto e cuvano vo garaza se vozi samo po potreba..s line enterier full oprema greaci na sedista .....
Свети Николе | 2004 | Дизел | 143 кс | 2 цм3 | 180 км | застарен оглас
  • Претходна
  • 1
  • Наредна