Volkswagen Touran

Wv Touran 1.9 Tdi

5300 евра
Продавач Alekx
Телефон
078290453
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Кочани
Поставен стар оглас

Инфо

Година 2006
Гориво Дизел
Километри 220000
Тип на возило Седан
Коњски сили 105 кс
Зафатнина на моторот 1896 цм3
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Ново! Информативна пресметка на месечни рати за овој автомобил

0 евра 5300 евра
12 месеци/1 год. 84 месеци/7 год.

Сопствено учество: 0 евра

Месечни рати: 36 месеци

Кредит: 5300 евра

Опис

Se prodava wv touran 1.9 tdi so 6 brzini. Donesen od germanija so vozenje. Kolata e so full oprema vo odlicna sostojba

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Touran I
Мотор 1.9 TDI (90 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 171 km/h
Од 0 до 100 км/час 14.9 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2004 year
Година кога запира производството 2006 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 667 l
Максимална зафатнина на багажот 1989 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.4 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 5.2 l/100 km.
Тежина 1540 kg.
Максимална тежина 2210 kg.
Димензии на пневматици 195/65 R15

Може да ве интересира

Ce prodava VW Touran 20 TDI ,2006, hightline

Volkswagen - Touran | стар оглас

2006 / Дизел / 260000 км.
Donesena od Shvajcarija , vo odliqna sostojba , Za poveqe sliki preku Viber 0041768114483
Детали