Volkswagen Passat

VW PASAT KARAVAN 2.0 TDI 2006 GODINA AVTOALEX

4980 евра

Опис

KOLATA E VO ODLICNA SOSTOJBA REDOVNO SERVISIRANA REALNI KM SO SERVISNA KNISHKA

OD OPREMA POSEDUVA:
-KLIMATRONIK
-ABS
-ESP
-ELEKTRIKA NA PROZORI X2
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-TEMPOMAT
-FABRICKO RADIO SO CD
-DVA KLUCA
-ALUMINIUMSKI FELNI
-4 NOVI LETNI GUMI
-ZASTITNA PLASTIKA ZA VNATRESNOSTA NA BAGAZ

www.avtoalex.mk
INFO:Tose
070-354-113
078-550-642

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Passat Variant (B6)
Мотор 2.0 TDI (140)
Врати 5
Максимална брзина 190 km/h
Од 0 до 100 км/час 12.0 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2005 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 603 l
Максимална зафатнина на багажот 1731 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.1 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.7 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.6 l/100 km.
Емисија на издувни гасови EURO IV
Тежина 1445 kg.
Максимална тежина 2080 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16
Големина на тркала 6.5J X 16

Volkswagen Passat

Инфо

Година 2006
Гориво Дизел
Километри 160000
Тип на возило Комбе
Коњски сили 140
Зафатнина на моторот 1968
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4

Контакт

Продавач AVTO ALEX VELES
Телефон
070354113
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Велес
Поставен стар оглас

Нашето 30-годишно искуство како трговци со автомобили е доволен доказ за нашата успешна и професионална работа и голем мотив за Вас, почитувани клиенти да не посетите и од нашата широка понуда на автомобили да изберете квалитетен автомобил по атрактивна цена.

Може да ве интересира

VW PASSAT 1.9 TDI UVOZZ 06G

Volkswagen - Passat | стар оглас

2006 / Дизел / 190000 км.
Perfektna sostojba full oprema Plateno se do registracija Proba I proverka kade sakate POZZ 1.9 tdi 77 kw 105 ks 2 kluca centralno so dalinsko fabricko Klimatronik ladi kamen I mnogu drugo Poveke info na tel
Детали