Renault Laguna

RENAULT LAGUNA 1.9 2007 GODINA AVTOALEX

3480 евра

Опис

KOLATA E VO PERFEKTNA SOSTOJBA

OD OPREMA POSEDUVA
-KLIMA
-ELEKTRIKA NA PROZORI X4
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-FABRICKO RADIO
-NAVIGACIJA
-TEMPOMAT
-CENTRALNO SO DALECINSKO
-2X AIRBAG
-SERVO VOLAN
-START.STOP
-NASLONJACA
-ABS.ESP
-BORD.KOMJUTER
I DRUGO

Site davacki do registracija se podmireni

Vozila po naračka od naši slovenski firmi
www.avtoalex.si - www.avtokompas.si
0038941774435 ALEX

info:Tose
-070/354/113
-078/550-642

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Laguna II
Мотор 1.9 dCi (120 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 200 km/h
Од 0 до 100 км/час 10.7 sec
Капацитет на резервоарот 70 l
Година кога почнува производството 2001 year
Година кога запира производството 2007 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 430 l
Максимална зафатнина на багажот 1330 l
Мотор на моделот F9Q
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.2 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 4.8 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.6 l/100 km.
Тежина 1425 kg.
Максимална тежина 1935 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16
Големина на тркала R16

Renault Laguna

Инфо

Година 2007
Гориво Дизел
Километри 170000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 120
Зафатнина на моторот 1870
Менувач Мануелен
Еко стандард Непознато

Контакт

Продавач AVTO ALEX VELES
Телефон
070354113
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен пред 2 месеци

Нашето 30-годишно искуство како трговци со автомобили е доволен доказ за нашата успешна и професионална работа и голем мотив за Вас, почитувани клиенти да не посетите и од нашата широка понуда на автомобили да изберете квалитетен автомобил по атрактивна цена.

Може да ве интересира

RENAULT LAGUNA 2.0DCI 150KS UVOZ CH

Renault - Laguna | стар оглас

2007 / Дизел / 196000 км.
RENAULT LAGUNA 2.0DCI 110KW 150KS ,,,MOTOR NA LANEC STO GO NOSI NISSAN QASHQAI ,,,UVEZENA OD SVAJCARIJA SO SERVISNA KNISKA VO ODLICNA SOSTOJBA -OD OPREMA -KLIMATRONIK -BORD KOMPJUTER -ABS,,,AIRBAG -ELEKTRIKA NA STAKLA -ELEKTRIKA NA RETROVIZORI -START STOP -2 KARTICI -19KI ALUMINSKI BANDAZI -PLATENI SE SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA -BEZ ZAMENI -INF NA TEL 078-444-226 -INF NA TEL 078-444-226
Детали