Kia Ceed

Продавам KIA Ceed во одлична состојба

5500 евра

Опис

KIA Ceed 1.4 CVVT 16V - 109 hP, EX опрема, прв газда, гаражирано, возено најмногу на отворен пат, со сервисна книшка и заверени сервиси од овластениот сервис, комплетна опрема: електрика на прозори и ретровизори, греачи на ретровизори, клима уред со фиока за ладење, команди на волан,патен комјутер, маглинки, висинско подесување на возачко седиште, длабинско и висинско подесување на воланот, потпирач за рака на централна конзола со кутија со држач на чаши на задна клупа, летни Michelin гуми 205/55R-16 нови, 4 зимски гуми во одлична состојба, кровни носачи, регистрирано до 02.2020 со зелен картон

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Kia Ceed

Инфо

Година 2008
Гориво Бензин
Километри 84800
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 109
Зафатнина на моторот 1390
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4/5

Контакт

Продавач Dejan
Телефон
071342148
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен стар оглас

Може да ве интересира

KIA CEED, прв сопственик - одлично сочувана

Kia - Ceed | стар оглас

2010 / Бензин /LPG / 88600 км.
Прв сопственик, одлично сочувана, гуми мишелин, плус две зимски гуми мишелин, локација аеродром/мичурин.
Детали