Land Rover Freelander

Frelender se prodava

3000 евра 3200 евра

Опис

Dobro sočuvan, so pogon na predni
može da se vrati na 4x4 so zamena na zapčanik na zadniot deferencijal što čini 60-70 €...reg.do 02.11.2019...

Безбедносна опрема

ABS
Серво
Централно заклучување
Airbag(Возач)
Airbag(Совозач)
Airbag(Странични)
Ксенон светла
4х4
ESP / ASR / BCA
Аларм

Друга опрема

Навигација
Борд Компјутер
Клима(обична)
Клима(автоматска)
Сончев кров
Радио
Радио USB

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Freelander (LN)
Мотор 2.0 DI (98 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 155 km/h
Од 0 до 100 км/час 15.2 sec
Капацитет на резервоарот 59 l
Година кога почнува производството 1998 year
Година кога запира производството 2001 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 370 l
Максимална зафатнина на багажот 1315 l
Тркала All wheel drive (4x4)
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Disc
Задни сопирачки Drum
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 9.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - отворено 6.7 l/100 km.
Тежина 1405 kg.
Максимална тежина 2050 kg.
Димензии на пневматици 195/80R15

Land Rover Freelander

Инфо

Година 2000
Гориво Дизел
Километри 193000
Тип на возило Џип
Коњски сили 98
Зафатнина на моторот 1994
Менувач Мануелен
Еко стандард /

Контакт

Продавач Antonio
Телефон
076526790
Е-пошта Прати порака до продавачот
Локација Скопје
Поставен Денес во 09:32