Suzuki Wagon R+

SUZUKI WAGON R+ 1.3DDIS 51KW UVOZ CH

3300 евра

Опис

SUZUKI WAGON R+ 1.3DDIS 51KW 69KS UVEZEN OD SVAJCARIJA SO SERVISNA KNISKA VO ODLICNA SOSTOJBA
-OD OPREMA
-KLIMA
-BORD KOMPJUTER
-AIRBAG,,,ABS
-ELEKTRIKA NA STAKLA
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-CENTRALNA BRAVA
-2 KLUCA
-BEZ ZAMENI

Suzuki Wagon R+

Година 2005
Гориво Дизел
Километри 135000
Тип на возило Миниван
Коњски сили 70
Зафатнина на моторот 1248
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4
Продавач GORAN
Локација Скопје
Поставен Денес во 09:58

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Не
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Не
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Да
Клима(автоматска) Не
Сончев кров Не
Радио Да
Радио USB Не

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Wagon R+ II
Мотор 1.3 DDiS (70 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 155 km/h
Од 0 до 100 км/час 15 sec
Капацитет на резервоарот 39 l
Година кога почнува производството 2004 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 218 l
Максимална зафатнина на багажот 1250 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 6.6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - урбана средина 4.4 l/100 km.
Максимална тежина 1020 kg.
Макс. тежина 1500 kg.
Димензии на пневматици 165/60 R14