Nissan X-Trail

NISSAN X-TRAIL 2.2D 115KS REGISTRIRAN

5000 евра

Опис

NISSAN X-TRAIL 2.2 115KA REGISTRIRAN ,,,SERVIS NAPRAVEN, VO ODLICNA SOSTOJBA
OD OPREMA
-KLIMATRONIK RABOTI
-4X4
-KOZA
-GREJACI NA SEDISTA
-ELEKTRIKA NA STAKLA
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-ABS,,,AIRBAG
-2 PARA GUMI I BANDAZI
-DZIPOT E BEZ MANA TREBA DA SE VIDI
-BEZ ZAMENI

Nissan X-Trail

Година 2003
Гориво Дизел
Километри 220000
Тип на возило Џип
Коњски сили 114
Зафатнина на моторот 2184
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 3
Продавач GORAN
Локација Скопје
Поставен Денес во 09:58

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Не
4х4 Да
ESP / ASR / BCA Да
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Не
Клима(автоматска) Да
Сончев кров Не
Радио Да
Радио USB Не

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) X-Trail I
Мотор 2.2 Di (114 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 165 km/h
Од 0 до 100 км/час 13.7 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2001 year
Година кога запира производството 2003 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 410 l
Максимална зафатнина на багажот 1841 l
Тркала All wheel drive (4x4)
Број на брзини (автоматски менувач) -
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Ventilated discs
Серво волан Hydraulic Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 9.2 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - урбана средина 6 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 7.2 l/100 km.
Максимална тежина 1609 kg.
Макс. тежина 2050 kg.
Димензии на пневматици 215/70 R15

Може да ве интересира

Nissan X-Trail 2.2d 4x4 -03

Nissan - X-Trail | стар оглас

2003 / Дизел / 200000 км.
nissan x-trail 2.2 4x4 dizel full oprema so koza 6 brzini klimatronik greaci na sedista registriran cela godina so zelen karton panorama krov nov akumulator klima folii
Детали