Mitsubishi Colt

MITSUBISHI COLT 1.3BENZIN AVTOMATIK CH

3300 евра

Опис

MITSUBISHI COLT 1.3 BENZIN 70KW 2006g SO SERVISNA KNISKA NA 130000KM UVEZENA OD SVAJCARIJA VO ODLICNA SOSTOJBA,,,MOTOR NA LANEC
-OD OPREMA
-KLIMATROIK-SERVISIRAN-RABOTI
-CENTRALNA BRAVA
-BORD KOMPJUTER
-AIRBAG,,,ABS
-ELEKTRIKA NA STAKLA
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-FABRICKO RADIO CD
-ALUMINSKI BANDAZI SO NOVI GUMI
-2KLUCA
-BEZ ZAMENI

Mitsubishi Colt

Година 2006
Гориво Бензин
Километри 130000
Тип на возило Хеџбек
Коњски сили 95
Зафатнина на моторот 1332
Менувач Автоматски
Еко стандард Euro 4
Продавач GORAN
Локација Скопје
Поставен Денес во 09:58

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Не
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Не
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Не
Клима(автоматска) Да
Сончев кров Не
Радио Да
Радио USB Не

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) Colt VI (Z30)
Мотор 1.3 i 16V (95 Hp)
Врати 5
Максимална брзина 180 (180) km/h
Од 0 до 100 км/час 11.1 (12) sec
Капацитет на резервоарот 47 l
Година кога почнува производството 2004 year
Седишта 5
Минимална зафатнина на багажот 500 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (автоматски менувач) 6
Број на брзини (мануелен менувач) 5
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Drum
Серво волан Electric Steering
Потрошувачка на гориво (градска) 7.4 (7.3) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - урбана средина 4.8 (4.8) l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 5.8 (5.6) l/100 km.
Максимална тежина 970 kg.
Макс. тежина 1460 kg.
Димензии на пневматици 175/65 R14
Големина на тркала 5.5J x 14

Може да ве интересира

MITSUBISHI COLT 1.5DID UVOZ CH

Mitsubishi - Colt | Денес во 09:58

2006 / Дизел / 0 км.
MITSUBISHI COLT 1.5DIZEL,, MOTOR NA LANEC SO SERVISNA KNISKA UVEZENO OD SVAJCARIJA VO EKSTRA SOSTOJBA -OD OPREMA -KLIMATRONIK-RABOTI -BORD KOMPJUTER -ELEKTRIKA NA STAKLA -ELEKTRIKA NA RETROVIZORI -CENTRALNA BRAVA -ABS ,,,AIRBAG -ALUMINSKI BANDAZI SO NOVI GUMI -PLATENI SE SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA ,,PREVOD NA DOKUMENTI
Детали