Mazda 5

MAZDA 5 2.0D UVOZ CH

4700 евра

Опис

MAZDA 5 2.0D 105KW 143KS 2006g UVEZENA OD SVAJCARIJA SO SERVISNA KNISKA,,,VO ODLICNA SOSTOJBA,,SO 7 SEDISTA
-OD OPREMA
-KLIMATRONIK
-BORD KOMJUTER
-ELEKTRIKA NA STAKLA
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-CENTRALNA BRAVA
-2KARTICI
-ABS,,,,AIRBAG
-7SEDISTA
-ALUMINSKI BANDAZI
-PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTSTRACIJA SO PREVOD NA DOKUMENTI
-BEZ ZAMENI

Mazda 5

Година 2006
Гориво Дизел
Километри 177000
Тип на возило Караван
Коњски сили 143
Зафатнина на моторот 1998
Менувач Мануелен
Еко стандард Euro 4
Продавач GORAN
Локација Куманово
Поставен Вчера во 09:37

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Да
Централно заклучување Да
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Да
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Не
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Да
Клима(обична) Не
Клима(автоматска) Да
Сончев кров Не
Радио Да
Радио USB Не

Дополнителни особини

Точен модел (варијанта) 5
Мотор 2.0 CRDi (143)
Врати 5
Максимална брзина 197 km/h
Од 0 до 100 км/час 10.4 sec
Капацитет на резервоарот 60 l
Година кога почнува производството 2005 year
Година кога запира производството 2010 year
Седишта 7
Минимална зафатнина на багажот 112 l
Максимална зафатнина на багажот 1566 l
Тркала Front wheel drive
Број на брзини (мануелен менувач) 6
Предни сопирачки Ventilated discs
Задни сопирачки Disc
Потрошувачка на гориво (градска) 7.3 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (економично) - урбана средина 5.7 l/100 km.
Потрошувачка на гориво (комбинирано) 6.3 l/100 km.
Максимална тежина 1610 kg.
Макс. тежина 2230 kg.
Димензии на пневматици 205/55 R16
Големина на тркала 6.5J X 16

Може да ве интересира

MAZDA 5 2.0D 143KS UVOZ CH

Mazda - 5 | Вчера во 09:37

2006 / Дизел / 194000 км.
MAZDA 5 2.0D 105KW 143KS 2006g UVEZENA OD SVAJCARIJA SO SERVISNA KNISKA,,,VO ODLICNA SOSTOJBA,,SO 7 SEDISTA -OD OPREMA -KLIMATRONIK -BORD KOMJUTER -ELEKTRIKA NA STAKLA -ELEKTRIKA NA RETROVIZORI -CENTRALNA BRAVA -2KARTICI -ABS,,,,AIRBAG -7SEDISTA -ALUMINSKI BANDAZI -PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTSTRACIJA SO PREVOD NA DOKUMENTI -BEZ ZAMENI
Детали