super fiat grande punto 1.4

2018/12/kol6.jpg

Детали

Fiat-Grande Punto

ново! Дознајте се за Fiat-Grande Punto (Википедиа)
Тип на оглас: Се продава
Цена: 3100 €
Година: 2006
Километри: Околу 135000 км.
Гориво: Бензин
Моќност: 55 КС
Зафатнина: 900 Цм³
Тип на возило: Хеџбек
Обновен: пред 26 дена
Посетен: 27 пати

Контакт

Име: katerina
Град: Делчево
Телефон: 072303959
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Потврдена е-пошта

Опис

se prodava fiat grande punto..dobra kolicka..55kw mala potrosuvacka....zameneto kais ,filtri i ulje..nema sto da se meni ...samo da se vozi...dobra kola za malku pari

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Опции

Слични според модел и година

Fiat - Grande Punto
2006 год. | пред >1 час 3450 €
Fiat - Grande Punto
2006 год. | пред >1 час 3950 €

Слични според цена

Citroen - Xsara Picasso
2008 год. | пред >1 час 2999 €
Alfa Romeo - 147
2006 год. | пред >1 час 2999 €
Volkswagen - Golf
2000 год. | пред >1 час 2980 €
Opel - Meriva
2005 год. | пред >1 час 3280 €
Seat - Ibiza
2007 год. | пред >1 час 3199 €
Opel - Meriva
2007 год. | пред >1 час 3250 €