PEUGEOT 407 1.6HDI -07 AVTOALEX NOVO

2017/27/IMG_6240_-_Copy.JPG

Детали

Peugeot-407

ново! Дознајте се за Peugeot-407 (Википедиа)
Тип на оглас: Се продава
Цена: 4680 €
Година: 2007
Километри: Околу 172000 км.
Гориво: Дизел
Моќност: 109 КС
Зафатнина: 1600 Цм³
Тип на возило: Седан
Обновен: застарен оглас
Посетен: 207 пати

Контакт

Име: AVTO ALEX VELES
Град: Велес
Телефон: 070354113
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Потврдена е-пошта

Опис

PEUGEOT 407 1.6HDI -2007god 80KW/109KS so pominati 172 000 km REALNI- POSEDUVA SERVIS KNISKA -OD OPREMA IMA -KLIMATRONIK -8 X AIRBAG -ABS -ESP -BAS -ELEKTRIKA NA STAKLA -ELEKTIRKA NA RETROVIZORI -SENZOR ZA DOZD -TEMPOMAT -FABRICKO RADIO CD/MP3/BLUETHOT -ALUMINIUMSKI BANDAZI 16KI -MULTIFUNKCIONALEN VOLAN -2 KLUCA SO DALECINSKO VOZILOTO E UVEZENO OD FRANCIJA,PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA(CARINA,TIF I HOMOLOGACIJA,PREVOD NA DOKUMENTITE) -POSREDUVAME PRI REGISTRACIJA INFO> 070 354 113 / 077 927 984 Darko ili na nasata web stranica www.avtoalex.mk

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Автоплац / Фирма

AVTO ALEX VELES

AVTO ALEX VELES

Нашето 30-годишно искуство како трговци со автомобили е доволен доказ за нашата успешна и професионална работа и голем мотив за Вас, почитувани клиенти да не посетите и од нашата широка понуда на автомобили да изберете квалитетен автомобил по атрактивна цена.
Доколку ви се допаѓа овој автоплац/фирма.

Опции

Слични според модел и година

Peugeot - 407
2008 год. | пред >1 час 4780 €
Peugeot - 407
2005 год. | пред >1 час 4299 €

Слични според цена

Opel - Meriva
2007 год. | пред >1 час 4480 €
Skoda - Fabia
2009 год. | пред >1 час 4480 €
Peugeot - 207
2010 год. | пред >1 час 4650 €
Mercedes-Benz - C 220
2001 год. | пред >1 час 4500 €
Fiat - Sedici
2008 год. | пред >1 час 4850 €
Fiat - Sedici
2007 год. | пред >1 час 4499 €