Citroen C5

CITROEN C5 2.0HDI 2006 AVTO ALEX NOVO

3580 евра

Опис

CITROEN C5 2.0HDI 2006god 100kw/136ks so pominati 175 000km so garancija poseduva servis kniska.

>OD OPREMA POSEDUVA<
-KLIMATRONIK DVO ZONSKI
-ABS
-ESP
-8 X AIRBAG
-BORD KOMPJUTER
-ELEKTRIKA NA PROZORI
-ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
-FABRICKO RADIO CD I MP3
-KOMANDI NA VOLAN
-PODESUVACKI VOLAN PO VISINA I DLABOCINA
-ALUMINIUMSKI BANDAZI 16ki
- SENZOR ZA DOZD
-TEMPOMAT
-NASLONI ZA RACE

VOZILOTO E UVEZENO OD SLOVENIJA SITE DAVACKI PLATENI DO REGISTRACIJA (CARINA,TIF I HOMOLOGACIJA,PREVOD NA DOKUMENTITE)

-POSREDUVAME PRI REGISTRACIJA

INFO> 070 354 113 / 077 927 984 Darko
ili na nasata web stranica www.avtoalex.mk

Citroen C5

Година 2006
Гориво Дизел
Километри 175000
Тип на возило Седан
Коњски сили 136
Зафатнина на моторот 2000
Менувач /
Еко стандард /
Продавач AVTO ALEX VELES
Локација Велес
Поставен Вчера во 17:54

Безбедносна опрема

ABS Да
Серво Не
Централно заклучување Не
Airbag(Возач) Да
Airbag(Совозач) Да
Airbag(Странични) Да
Ксенон светла Не
4х4 Не
ESP / ASR / BCA Да
Аларм Не

Друга опрема

Навигација Не
Борд Компјутер Не
Клима(обична) Не
Клима(автоматска) Не
Сончев кров Не
Радио Не
Радио USB Не

Дополнителни особини

Не располагаме со повеќе информаци за бараниот модел

Нашето 30-годишно искуство како трговци со автомобили е доволен доказ за нашата успешна и професионална работа и голем мотив за Вас, почитувани клиенти да не посетите и од нашата широка понуда на автомобили да изберете квалитетен автомобил по атрактивна цена.

Може да ве интересира

C5 HDI '03BG tabli MozeZamena za MK kesh ExtraCena

Citroen - C5 | стар оглас

2003 / Дизел / 190000 км.
CiTROEN C5 2.2HDI Exlusive 2003g na BG tabli.Moze zamena za kola na MK tabli. Napraven golem servis, smeneto: Rebrast i Linest Kaish, Zategaci, Roleri, Vodna Pumpa, Servo Pumpa, Set Lamela, Cauri na Vilushka. Smeneto Ulje i Filtri. Motor, menjac podvozje odlicni...enterierot kako nov. Kolata e vo bezprekorna sostojba, ima mnogu oprema i se funkcionira. Za kesh extra cena. Zamena moze samo so kola na MK tabli ili kola koja moze da se carini so moja ili vasa doplata. Full oprema: • SH-AWD - Авто. контрола на стабилност • AFL - Адаптивни предни светла • ABS - Антиблокирачки систем • EBD - Ел. разпоредување на сoпирачките • ESP - Електронска програма за стабилизирање • APS - Парктроник • ASR - Система за заштита од прегревање • Smar Tire - Контрола на притисок во гумите • Brake Assist - Систем за помош на сопирачките • Кожен салон • Климатроник • НАВИГАЦИЈА • ДВД • AIR BAGx8 - Воздушни перници • Радио-CD • Адаптивна воздушна суспензија • Ел. Стакла • Ел. подесување на седишта • Ел. регулирање на суспензија • Мултифункционален Волан • Подесување на волан • Алумински фелни • Грејачи на седишта • Металик • Ел. на Серво • Ксенон фарови - фабрички • Ладилник во фијока • Потпирачи за раце (предни и задни) • Држачи за чаши • Централна на даљинско • Филтер за тврди честички • Два клуча • Имобилајзер • Аларма • Сервисна книшка
Детали