Alfa Romeo 1.9 JTDm 120ks

2017/07/IMG_20170213_1526081.jpg

Детали

Alfa Romeo-147

ново! Дознајте се за Alfa Romeo-147 (Википедиа)
Тип на оглас: Се продава
Цена: По договор
Година: 2007
Километри: Околу 155000 км.
Гориво: Дизел
Моќност: 120 КС
Зафатнина: 1 Цм³
Тип на возило: Хеџбек
Обновен: Вчера во 21:36
Посетен: 1520 пати

Контакт

Име: Zlatko
Град: Прилеп
Телефон: 070317678
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Непотврдена е-пошта

Опис

Se prodava Alfa Romeo vo ekstra sostojba, maksimalno zacuvana kako nadvoresno taka i vnatresen enterier , motor, klima se funkcionira na voziloto napraven servis na podvozjeto so dva orginalni klucevi.

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Опции

Слични според модел и година

Alfa Romeo - 147
2006 год. | пред >1 час 2999 €
Alfa Romeo - 147
2006 год. | пред >1 час 3199 €
Alfa Romeo - 147
2008 год. | пред >1 час 3690 €
Alfa Romeo - 147
2006 год. | пред >1 час 1 €
Alfa Romeo - 147
2008 год. | пред >1 час 3899 €
Alfa Romeo - 147
2006 год. | пред >1 час По договор