RENAULT MODUS 1.5dci 63KW -08 PREKRASEN

2017/33/IMG_5182_-_Copy.JPG

Детали

Renault-Modus

ново! Дознајте се за Renault-Modus (Википедиа)
Тип на оглас: Се продава
Цена: 1 €
Година: 2008
Километри: Околу 136000 км.
Гориво: Дизел
Моќност: 83 КС
Зафатнина: 1500 Цм³
Тип на возило: Седан
Обновен: застарен оглас
Посетен: 731 пат

Контакт

Име: AVTO ALEX VELES
Град: Велес
Телефон: 070354113
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Потврдена е-пошта

Опис

Se prodava Renault Modus 1.5dci, 63kw, 83ks 2008god, pominati 136 000 km,od oprema poseduva: -Avtomatik menjac so F1 komandi na volan -Avtomatska klima* -Tempomat -ABS/ESP -6 x airbag -Maglinki -Dupla Panorama -Fabricki zatemnati stakla -Elektrika na prozori -Elektrika na retrovizori -Centalno so dalecinsko -Volanot se podesuva po visina -Avto radio CD/MP3 so komandi na volan i dr. se e prva farba Voziloto e vneseno od francija podmireni se site davacki do registracija,moze da se vidi vo Veles, poveke od 40 vozila na lager. www.avtoalex.mk info:Darko 070/354/113 077/927/984

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Автоплац / Фирма

AVTO ALEX VELES

AVTO ALEX VELES

Нашето 30-годишно искуство како трговци со автомобили е доволен доказ за нашата успешна и професионална работа и голем мотив за Вас, почитувани клиенти да не посетите и од нашата широка понуда на автомобили да изберете квалитетен автомобил по атрактивна цена.
Доколку ви се допаѓа овој автоплац/фирма.

Опции

Слични според модел и година

Renault - Modus
2007 год. | пред >1 час 32 €

Слични според цена

Volkswagen - Fox
2005 год. | пред >1 час 25 €
Ford - Focus
2005 год. | пред >1 час 3 €
Kia - Picanto
2006 год. | пред >1 час 3 €
Opel - Meriva
2004 год. | пред >1 час 3 €
Renault - Kangoo
2006 год. | пред >1 час 3 €
Renault - Master
2009 год. | пред >1 час 1 €