MERCEDES C 200 CLASSIC 2.2 CDI

2013/16/ALIM2802.JPG

Детали

Mercedes-Benz-C 200

Тип на оглас: Се продава
Цена: По договор
Година: 2001
Километри: Околу 266000 км.
Гориво: Дизел
Моќност: 85 КС
Зафатнина: 2148 Цм³
Тип на возило: Седан
Обновен: застарен оглас
Посетен: 6447 пати

Контакт

Име: Виктор
Град: Скопје
Телефон: 076455142
Доколку добиете погрешен број или доколку телефонскиот број е нецелосен, ве молиме пријавете на линкот Пријави

Прати порака Потврдена е-пошта

Опис

Продавам MERCEDES C 200 CLASSIC 2.2 CDI 85KW/116PS. Колата е со полна опрема:Климатроник двозонски мануелен, Темпомат, 6 степен менувач, SRS - систем за пролизгување, Bi - xenon фабрички со електрика, Електрика на прозори и на ретровизори, 2 клуча со далечинско фабрички, Патен компјутер, Електрика на предни седишта, Греачи на предни и задни седишта, Подесувачки волан по висина и длабочина, Фабрично радио CD со команди на воланот, Фабрички сончев кров и многу друга опрема..... . Пројдени: 268.785 км. Колата е донесена со возење од Германија, во одлична состојба со мала потрошувачка. !!! БЕЗ ЗАМЕНИ !!!

Дополнителни технички карактеристики

 • Клима
 • Климатроник
 • ABS
 • Серво
 • Централно
 • Централно (далечинско)
 • Airbag(Возач)
 • Airbag(Совозач)
 • Airbag(Странични)
 • 2(3) врати
 • 4(5) врати
 • Електрични Прозори (напред)
 • Електрични Прозори (назад)
 • Електрика на ретровизори
 • Греачи на ретровизори
 • Греачи на седишта
 • ESP / ASR / BCA
 • радио ЦД
 • Контроли на волан
 • Аларм
 • 4x4
 • Ксенонски светла
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја
 • Сончев кров
 • Подесување волан по длабочина
 • Подесување волан по висина
 • Автопилот
 • Борд компјутер
 • Паркинг сензори
 • Навигација
 • ТАКСИ Возена

Автоплац / Фирма

Виктор

Виктор

Доколку ви се допаѓа овој автоплац/фирма.

Опции

Слични според модел и година

Mercedes-Benz - C 200
2001 год. | пред >1 час 5500 €
Mercedes-Benz - C 200
2001 год. | пред >1 час 4300 €
Mercedes-Benz - C 200
2001 год. | пред >1 час 6300 €
Mercedes-Benz - C 200
2001 год. | пред >1 час 5700 €
Mercedes-Benz - C 200
2001 год. | пред >1 час По договор